Recenze: Wicca

17:30 kouzelná klubovna 6 CommentsAutor: Cate Tiernanová
Přeložil/a: Dana Stuchlá
Počet stran: 457
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2013

První dojmy z obálky: Ta je nádherná. Nemám slov.
Reakce po dočtení knihy: To je děsivé a přitom sladké. Doufám, že vyjde další díl.

O autorce:  Wicca je první knihou z pera americké autorky Cate Tiernanové, která u nás vyšla. Spisovatelka prohlašuje, až ačkoliv magii miluje, sama by se čarodějnicí stát nemohla, protože i wicca je na ni příliš organizovaná a náboženská. Vždycky ráda četla a psala, ale kromě toho také pomáhala s editací série Tajný kruh od L.J.Smithové.

Děj: Šestnáctiletá americká středoškolačka Morgan Rowlandsová si o sobě odjakživa myslí, že je naprosto obyčejná, nepříliš hezká dívka. Když se ale do města, kde žije, přestěhuje a na její školu nastoupí o rok starší Cal Blaire, který zrychluje tep nejen jí, ale taky všem jejím spolužačkám, zjistí něco, co jí od základů změní život. Je čarodějka a pochází z prastarého, mocného čarodějnického rodu – stejně jako Cal. A její moc je skutečně obrovská, tak obrovská, že se ji potřebuje naučit ovládat. A Cal se ochotně nabídne, že jí s tím pomůže. Jenže Cal se líbí i její nejlepší kamarádce Bree, navíc její rodina vůbec nemá radost z toho, co o sobě zjistila. Jak si s tím vším Morgan poradí? A bude Cal opětovat její city? (zdroj: CooBoo)

 
Moje recenze: Já nemám slov. Jsem z toho úplně mimo. Ta knížka byla chytlavá, napínavá, dobře se četla a hlavně byla ZAMILOVANÁ. Vím, autorka se hlavně soustředila na milostný trojúhelník Bree, Morgan a Cala, ale mně se to líbilo. Tuto knížku jsem dostala pod stromeček, takže jsem se na ni vrhla a přečetla jsem ji jedním dechem. Nějaké situace byly velice trapné, další plné nenávisti a žárlivosti, další zamilované a dále byly o síle přátelství. Autorka v knize vystihla vše, co se děje v životě středoškolačky. Kniha byla rozdělena na tři knihy ( první 3 díly-vyšlo jich 15): Kniha stínů, Coven  a Pokrevní čarodějnice, což se mi docela líbilo(musíme vzít v potaz, že to jsou jako tři knihy:)). Taky se mi velice v první knížce líbily myšlenky Cala, v druhé to byla Kniha stínů M.R. a v třetí další KS(kniha stínů).
A co postavy?
                Morgan byla skvělá! Moc se mi líbilo, že ji Cate napsala jako normální holku, která si o sobě nic nemyslí a nechová se jako barbie a nějaká slepice. Už od začátku mi velice sedla jako jedna z mála hlavních hrdinek.
                Cal byl ten hodnej, milej krasavec, kterýho by chtěla každá holky. Někdy na mě působil až moc tajemně.
Bree…. Co bych o ní napsala. Asi jen to, že jsem ráda, že ji tam Cate dala. Ukázala nám, že existují i pěkné mrchy.
                Ostatní na mě působili tak normálně. Robbiho jsem si zamilovala a byla jsem moc ráda, že tam je, zato Raven jsem nemusela.
                Mary K. byla taková hodná sestřička a moc se mi líbila zápletka s Bakkerem.
No a HUNTER!! Tak to byl ten krasavec, který ničil životy! Mně se vždycky zastavilo srdce! Já bych po něm teda skočila!

HODNOCENÍ KNIHY:


 HODNOCENÍ OBÁLKY:


Něco málo na závěr:
Knížku jsem přečetla, ani nevím jak. Nápad to byl skvělý a já jsem ráda, že ji ve své malé knihovničce mám. Byla prostě úchvatná a já nemám slov! DOPORUČUJI!!!

6 komentářů:

 1. Můžu se zeptat? Jsou i další díly?

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní,(mrzí mě, že Tě tak musím oslovovat)
  nevím, ptala jsem se na to nakladatelství, ale zatím neodpověděli. V originále je oficiálně 12 dílů, ale u nás jsou 3 díly v jedné knize, takže by u nás měly vyjít ještě další tři knihy. Jak to bude ale vážně netuším.

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj,
  jestli to chápu je 12 dílů a oni vydali jen 3? Jako vážně? Aaarghhh ...!
  Chcu se tě zeptat na konec Pokrevní čarodějnice - myslíš si, že Calova rodina je trochu "temná" (podle knihovny Calovy matky a záhadných knížek), a věříš Hunterovi a tomu co Morgan řekl? To o tom jak ji chce Cal využít? Budu ráda, když se vyjádříš. :)
  Já nevím proč ale já nikdy moc záporné postavy "nemusím" ale když se na to dívám z tvého pohledu, že je Hunter k sežrání, mmm, trochu jsi mi zasáhla do svědomí! :DDD A to jak Morgan odjížděla s Calem a viděla v Hunterově obličeji touhu ... nad tím jsem přemýšlela a pořád to moc nechápu - miloval ji, chtěl její sílu, nebo co? Jsem ráda, že tímhle třetím díle to nekončí, protože se mi zdál konec otevřený ale jestli vydají všechny ostatní díly - budu jim líbat ruce!! :DD :33
  BTW četla jsi Deník Mimoňky? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páni! To je ale dlouhý komentář! :D Moc díky.....;)
   A teď, abych Ti odpověděla....nechci moc spoilerovat, tak si to musíš trošičku domyslet. :)
   Na té temnotě asi něco bude. Nechám se překvapit. Hunterovi nevěřím, ovšem k sežrání je. Třeba se do Morgan zamiloval, co mi víme, ale netuším....je tajemný a to se mi líbí. :) Ano, také bych chtěla, aby vydali další díly, ovšem na mé dotazy nikdo neodpovídá. Série by to podle mě byla určit skvělá. :) Nezbývá nic jiného než čekat.

   Vymazat
  2. A Deník Mimoňky jsem nečetla a ani mě neláká. :)

   Vymazat
 4. To jo, na té Temnotě něco bude, ta Calova mamka je kapku divná ... :/ Jo u Huntera nevím, ale podle popisu, mmm....:DD Jo, na mé dotazy taky nikdo a nikdy takže to vzdávám. Arideverči, nakladatelé, .... -.- Jo to je v pohodě, já jen, že Deník Mimoňky mám ráda a je dobře a vtipně napsaný. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý váš komentář a názor. Jsem vděčná za pozitivní i negativní, proto budu ráda, když napíšete, co si myslíte! :)