Recenze: Dědička

10:18 kouzelná klubovna 0 CommentsAutorka:  Amanda Hocking
Přeložil/a: Dominika Brejchová
Počet stran: 310
Nakladatelství: Fortuna Libri
Rok vydání: 2012

První dojmy z obálky: Je pěkná, ale nic, z čeho bych padla na kolena.
Reakce po dočtení knihy: Je to sladké, ale na můj vkus moc urychlené.

O autorce:
Amanda Hockingová je autorkou trilogie o Tryllech, která se v USA stala bestsellerem a dalších šesti knih, jež si vydala vlastním nákladem. Poté, co se prodalo – zejména ve formátu e-Book – , více než milion jejích knih vydaných samonákladem, je obdivována jako typický příklad úspěchu v digitálním věku. Žije v Minesotě, kde pracuje na další knize.

Děj:
Vstupte do světa Tryllů! Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes. Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká... Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala.
                                                             Moje recenze:
Na tuto knížku jsem narazila náhodou v knihovně, tak jsem si ji půjčila. Moc jsem od ní nečekala, ale velice se mi zalíbila. Bylo tam spoustu postav, které si člověk rychle oblíbil. Sice tam byly jen dvě holčičí role (myslím z pohledu na puberťáky), ale mě to ani moc nevadilo. Knížka se četla dobře, byla sladká, byla tam i akce, ale nic extra. Spíše jste přemýšleli o tom, jaké by to bylo být na jejím místě. Dívka obklopená třemi krásnými, dokonalými kluky, o které by vážně stála každá holka. Koho byste si vybrali? No??? Byla jsem ráda, že knížka byla o tryllech a ne o elfech, vílách, čarodějnicích nebo upírech. Byl to úplně nový nápad (aspoň z mého pohledu), který jsem mile ráda uvítala. Další plus byla možnost plně používat fantazii. Ne v každé knize se to povede:). K téhle knize je velmi těžké něco napsat, takže se rovnou vrhnu na postavy.
Všechny jsem si oblíbila a ani nevím, co ke všem mám napsat. Tove, Rhys a Matt byli nejlepšími postavami téhle knihy a já si je zamilovala. Hlavní hrdinka byla v pohodě, ale…

Hodnocení knihy:

 Hodnocení obálky:Něco málo na závěr:
Knížka byla pěkná, nemusela jsem u ní moc přemýšlet, námět byl skvělý, ale neměla v sobě to kouzlo. Určitě se ale můžete těšit na recenze o dalších dílech, protože na ně rozhodně nesmím zapomenout:).

0 komentářů:

Děkuji za každý váš komentář a názor. Jsem vděčná za pozitivní i negativní, proto budu ráda, když napíšete, co si myslíte! :)