Recenze: Lola a kluk od vedle

18:35 kouzelná klubovna 5 Comments

Autorka: Stephanie Perkinsová
Rok vydání: 2013
Přeložila: Jana Montorio Doležalová
Počet stran: 305
Nakladatelství: CooBoo

Obálka: Upřímně, tato obálka je příšerná a nepovedená. Vůbec, ale vůbec se mi nelíbí.
Pocity po dočtení: Tato kniha je tak sladkáááááá!

O autorce: Stephanie Perkins je autorka románů pro dospívající (a pro dospělé, kteří se nebojí přiznat, že dospívající knihy jsou úžasné).
Narodila se v Jižní Karolíně, vyrůstala v Arizoně, kde navštěvovala univerzitu v San Francisku a Atlantě a nyní žije v horách Severní Karolíny uprostřed vodopádů a divokých borůvek. Žije s manželem Jarrodem a kočkami. Každý pokoj v jejich domě je vymalován jinou barvu duhy. Tráví své dny čtením a psaním
Vždycky milovala vyprávění příběhů, ale trvalo roky, než se začala snažit, aby to bylo její živobytí.

Děj: Začínající návrhářka Lola Nolanová nevěří na módu… věří v kostýmy. Čím výraznější outfit, čím třpytivější, čím zábavnější, čím divočejší – tím líp. Ale Lola je přes neskutečné modely také hodnou dcerou a kamarádkou s velkými plány do budoucna. Všechno je perfektní (včetně jejího sexy přítele rockera), dokud se do sousedství nevrátí obávaná dvojčata Bellova. Calliope a Cricket. Hlavně Cricket, nadaný vynálezce, který zrovna vystoupil ze stínu vlastní slavné sestry. Cricket, který by se moc rád vrátil do Lolina života. Lola teď dumá, jak se poprat s city ke klukovi od vedle… a vypadá to na dlouho!
Moje recenze:
Tak tahle kniha mě dostala! Jak všichni víte, nemám ráda romány, ale Stephanie mě ukázala, že i romány mě můžou chytit a nepustit. Na tuto knihu bylo spoustu záporných komentářů o tom, že oproti jedničce je tato kniha nepovedená. I moje kamarádka mi to říkala. Musím říct, že jsem se bála si knihu přečíst a pořád jsem to odkládala. Musím říct, že mě Lola chytla stejně jako Anna a já jsem se do příběhu ponořila a už se nepustila. Stephanie, umíš tak nádherně psát! Moc se mi to líbí! Stephanie to má všechno tak skvěle vymyšlené a napsané. No prostě bomba. V knize jsou krásné, vtipné momenty. Jenom tak si sedím v obýváku a čtu si a u toho se směju i ve chvílích, kdy to v mé rodině není vhodné, takže vypadám jak blázen a všichni se mě ptají, jestli jsou tak vtipní oni nebo knížka. Jistěže knížka! (Mám vás ráda, rodinko!) Na knize se mi líbí ta praštěnost a nesmělost, no prostě nemám slov! Když se podívám na hvězdy, představím si Lolu a Cricketa. Hvězdy a vesmír:-).

Postavy v této knize byli dobré, ba dokonalé! Lola byla úžasná! Sice ty její kostýmky byly chvílema přehnané, ale co se dá dělat, to je Lola! Líbil se mi její názor na věc a prostě všechno. Ona je dokonalá!
Cricket Bell. Ó, Cricket Bell! Pokud jsem psala, že je Lola dokonalá, potom nevím, co napsat o Cricketovi. Zamilovala jsem si ho od prvního vykouknutí z okna jeho pokoje. Byl to ten princ, kterého bych si taky jednou představovala. Byl skvělý! Nejlepší postava knihy!!!
Andy a Nathan byli moc fajn. Nejdříve jsem vykulila oči,ale potom jsem si tenhle páreček oblíbila. Andyho jsem měla raději.
Byla jsem moc ráda, že v knize vystupovali Anna a St. Clair. Byli úžasní.(řekněte mi, co v téhle knize nebylo úžasné!) Taky bych pracovala v kině s takovým fešákem;-) .

Hodnocení knihy:

Hodnocení obálky:

Něco málo na závěr:
Tahle kniha je dokonalá. Nebojte se záporných komentářů a dejte radši na ty kladné,protože tato kniha stojí za to. No a třetí díl, to bude mazec. Holky, bude tam Josh!
5 komentářů:

 1. Lolu jsem četla asi před půl rokem a byla jsem z ní naprosto okouzlená :) Jak někdo může říct, že byla horší než Anna? :D Mně se líbily obě knížky úplně stejně :) už jen čekat až vyjde Isla jinak pěkná recenze :)*

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Já četla jen Annu a docela se mi líbila, nebyla jsem z ní nadšená tak moc jako všichni, ale byla příjemná :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkus i Lolu, uvidíš, že tě nadchne. Já díky tobě, že sem zavítal někdo nový;-) .

   Vymazat

Děkuji za každý váš komentář a názor. Jsem vděčná za pozitivní i negativní, proto budu ráda, když napíšete, co si myslíte! :)