Večeře s vampýrem právě započala...

10:14 kouzelná klubovna 3 Comments


Autorka: Abigail Gibbs
Přeložila: Jana Janošová
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 477
V ČR vydáno v roce: 2013

Anotace: Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska...
Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze – ale za jakou cenu?


Autorka v pěti bodech:
 •  Narodila se v anglickém Brixhamu a vyrůstala v nejtemnějším Devonu, na jehož dartmoorských blatech – jak známo – straší Pes baskervillský
 • Momentálně studuje anglistiku na Oxfordské univerzitě
 • Nejvíc ze všeho se děsí krve a je horlivou zastánkyní vegetariánství
 • Večeři s vampýrem začala zveřejňovat v patnácti letech pod pseudonymem Canse12
 • Svůj čas tráví studiem, s rodinou a psaním

Moje recenze:
První díl série Temná hrdinka od Abigail Gibbs se jmenuje Večeře s vampýrem. Jak výstižné. Asi už
jste poznali, že se jedná o upířinu. A musím říct, že ne o ledajakou upířinu.

Umím si představit, jak všechny vášnivé čtenáře nadchne začátek, který nás přímo teleportuje do děje. Žádné zdlouhavé žvanění o ničem se nekoná. Prostě se jde rovnou na akci. A pozor, měli byste si hlídat pusu, protože se vám jinak otevře a vy už ji nebude schopni zavřít do konce knihy. A že Večeře s vampýrem není zrovna nejtenčí knížečka. A i tak vám čas strávený s Violet a Kasparem uteče velice rychle.

Temná hrdinka je upířina, jak má být. Vážně jsem si žádnou takhle neoblíbila. Jistě se vám bude zamlouvat jejich krvežíznivost, jejich vzhled, chování, ale i krutost a nedokonalost těchto postav. Vážně bych nečekala, že někdy nějakou upířinu vychválím až do nebe, ale je to tak.

V knize naleznete nádhernou atmosféru celého paláce, do kterého se Violet Leeová dostane. Budete chtít další ples, abyste si mohli vychutnat každičký detail. Budete si moci představit, jak je sál vyzdoben a jak krásné mají dívky šaty a róby. Také budete „spolupracovat“ s hlavní hrdinkou. Jakmile bude mít strach, vy ho budete mít také, jakmile bude zrychleně dýchat (či prostě nedýchat), vy budete také. Ano, až takhle na vás kniha zapůsobí.

V knize není část, kde byste se nudili. Všude se alespoň špetka toho napětí, nedůvěřivosti vůči ostatním postavám či akce najde. Proroctví, které si pro nás autorka přichystala, vás také nenechá spát. A vaše ruka, v tomto případě bude neposedná, bude stále otáčet listy.

Autorka umí psát skvěle. Její styl psaní mě nadchl. Nemusíte listovat zpátky, jelikož vám všechny důležité věty, když to bude potřeba, připomene znovu a tím se vám vryjí do paměti a nezapomenete na ně. Budou se vám pořád promítat v hlavě.
Když už jsme u stylu psaní, musím poznamenat, že autorčinou silnou stránkou jsou romantické scény. Jak každý polibek dokáže popsat je někdy až k neuvěření.

Postavy v knize si nejde neoblíbit. Ať už je to Fabian, Cain či královna Carmen. A to nemluvím o samotné Violet. Její drzé poznámky proti komukoli, byly úžasné. Byla úplně jiná hlavní hrdinka, než známe. Byla silná a odhodlaná, a přitom skoro pořád brečela. Ale zaručuji vám, že to nebudete brát jako její slabost, protože nám tím dokáže, že i lidé, co vypadají silně, mají city jako všichni ostatní.
 
Kasparova chladnost, krutost a odtažitost mě přitahovala. Jak zajímavé, že? Ale i tak věřím, že se vám zalíbí. Je totiž upír, na kterého jen tak nezapomeneme.

Všechny postavy mají svou hlavu, své vlastnosti a slabé stránky. A to se mi moc zamlouvalo. Nikdo nebyl dokonalý.

Večeře s vampýrem mě nadchla. S čistým svědomím vám ji mohu doporučit. Knihu přečtete dřív, než řeknete švec. A nekoukejte na to, že je jedna z mnoha upířin. Není. Je totiž něco jiného. Něco nového a neprozkoumaného. Tak šup, šup! Mazejte do knihovny nebo do knihkupectví a začtěte se do příběhu Temných hrdinek.

Hodnocení knihy:

Hodnocení obálky:


Obálky:
Jaká se vám líbí nejvíce? Jaká nejméně?


Upoutávka ke knize:3 komentáře:

 1. Vypadá to krásně, ale asi to není nic pro mě :)

  OdpovědětVymazat
 2. :3 Páni! Konečně nějaká upířina, co vypadá na dobrou knihu. Popravdě už jsem od přečtení Darrena Shana a Dotkni se temnoty neměla, co číst..
  Úžasná recenze! Hned se začnu po knize dívat, jak si mě navnadila! :)

  OdpovědětVymazat
 3. A cup of Lucy,
  až nebudeš vědět, co si přečíst, zkus si na mne zvpomenout. Rozhodně doporučuji...

  Milá Aniko,
  Děkuji, jsem ráda, že se recenze líbí. ;) A rozhodně se po ní koukni, nebudeš litovat. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý váš komentář a názor. Jsem vděčná za pozitivní i negativní, proto budu ráda, když napíšete, co si myslíte! :)