HON

14:21 kouzelná klubovna 18 Comments


Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk.

Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...


„Hon, kniha o upírech, kteří jsou jiní. Nejsou dokonalí, neodolatelní a přátelští. Jsou to bestie, které si říkají lidé.“ Ano, věta tohoto typu mě dokáže nalákat, abych neváhala a četla. A tak jsem neváhala. Mé pocity jsou ale jaksi…zvláštní a zklamané.

Nejprve musím pochválit skvělý nápad autora. Kniha byla zprvu velice originální a odlišná od všech ostatních. Poznávali jsme upíry jako opravdu odporné stvoření, které nemají slitování vůbec s ničím a nikým. Nepotí se, nesmějí se, nespí na zemi a nejsou krásní. Potom mě ale začali odrazovat a také mě začali nudit…

Začátek knihy byl pro mne velice zdlouhavý a o ničem. Takže mě to odradilo a já knihu na pár dní musela odložit. Když jsem se vrátila, usoudila jsem, že vás, čtenáře, kteří mají rádi upíry, může příběh oslovit. Může vás i nadchnout, ale já takový případ nejsem.

Pro mne asi největší mínus knihy byla podoba s Hunger games. Ne? Nenapadlo vás to? Mně to do očí bilo celou dobu a strašně mě to ubíjelo. Vážně, Hunger games a upíři nejdou dohromady. A aby toho nebylo málo, Gen byl stejný jako Katniss. Choval se stejně a vyjadřoval se podobně. V jednom se ale lišil. Přišel mi jako největší ufňukánek. Celou dobu se akorát litoval.

Abych ale neplivala jenom špínu, musím pochválit skvělé přezdívky, které Andrew vymyslel. Byly výstižné a vtipné. I když jsem v nich měla chvíli i guláš.

Další chyba Honu je rozdělení knihy. Kapitola vždy popisuje celý den, takže si asi umíte představit, jaké to je. Nechápu autory, kteří pomalu píší i to, že jde hlavní hrdina či hrdinka na záchod. Vše bylo popisováno moc zdlouhavě, takže jsem si celý příběh neužívala tak moc jako u knih, které se zaměřují spíše na přímou řeč a akci.

Když už jsme u té akce, tak ji naleznete až na konci knihy, protože celý Hon se odehrává až posledních čtyřicet stran. A až se tam dostanete, budete otrávení tak, že se vám nebude líbit ani hon na glupany.

Hon mě vůbec neoslovil. Od knihy jsem čekala mnohem více, takže jsem zklamaná. Doufala jsem, že se to rozjede, ale marně. Věřím však, že si kniha získá spoustu čtenářů, protože koho by nelákal svět odporných upírů? I když za sebe můžu říct, že neodolatelní a krásní upíři u mě zabodují více. Proto vám knihu doporučuji na vlastní nebezpečí. Kniha si zaslouží…


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!
Pokud vás kniha zaujala, můžete si ji koupit třeba tady.
Další informace o této sérii se dozvíte zde.

 Trailer ke knize:

18 komentářů:

 1. Moc hezky udělaná recenze, mně se Hon líbil právě z toho důvodu, z kterého ne, byl zkrátka jiný a nemusím mít akci, aby mě kniha bavila, bavil mě ten popis jejich světa právě, ale to je právě to hezké, každému se líbí něco jiného :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlasím, svět byl propracovaný, ale ne pro mne....prostě to nebylo ono. ;) A děkuju.

   Vymazat
 2. Já jsem prvně četla Hon, a pak teprve Hunger Games, takže mě nerušila nějaká podobnost s čímkoli. Taky mi ze začátku přišlo vše originální a dobré, ale poté už byla ta originálnost taková jako - za každou cenu, něco mi přišlo až nesmyslné, ale naopak jsem knížka přečetla skoro naráz a jako odpočinková četba dobré :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to Ti přeji, že Tě zaujala....já s tím prostě měla problém....a co HG, to se Ti líbilo? :)

   Vymazat
 3. Taky mi ho hrozně přišlo jako HG :D A konec byl fakt nejlepší... Ale nakonec mě kniha docela bavila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, díky, jsem ráda, že v tom nejsem sama.....uff :D

   Vymazat
 4. Příjde mi blbost srovnávat Hon s Hunger Games, je to ta největší blbost.
  To by zas každej mohl srovnávat Hunger Games se snímkem "Battle Royale", nebo se Kingovkou "The Running Men".
  Osobně se mi knížka líbila hrozně moc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč? Recenze je od toho, abych napsala svůj názor a můj názor je ten, že to bylo jako Hunger games...jsou to mé pocity, ne Tvé.....takže až budeš psát recenzi Ty, budu ji tolerovat a ne psát, že píšeš největší blbost...a že se Ti kniha líbila je další věc.....asi máš potřebu jí nadržovat.....nedivím se Ti, i já mám někdy problém najít to špatné.....ale opakuji....nikomu neberu a neschazuju jeho názor.....

   Vymazat
  2. Já Ti tvůj názor taky neberu, a myslel jsem to VŠEOBECNĚ :)
   Nenapsal jsem že píšeš blbost.
   Pokud jsi to takhle pochopila, omlouvám se.
   Knížka se mi sice líbila, ale nijak jí nenadržuju, je tam spousta nejasností a nedomyšleností, a tvůj názor se mi zdá přijatelný, né všem se líbí všem, a já to maximálně respektuju. :)

   Vymazat
  3. Aha, tak to jo, asi jsem Tě špatně pochopila....a souhlasím s Tebou....ne všem se líbí to samé.....a díky, já Tvůj názor samozřejmě také respektuji.... ;)

   Vymazat
 5. Jooj vážne už neviem čo si o knižke myslieť :D Niekto ju celkom chváli, niekto ju moc nechváli. Asi bude najlepšie prečítať si ju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, nezbývá Ti nic jiného, než si ji přečíst. ;)

   Vymazat
 6. Super recenze:)
  Je fajn, když čtenář, který pak recenzi píše, to umí i zkritizovat, a né to jen okecávat a nakonec vždycky skončit tím - bylo to více méně dobré. Každý má jiný názor a není proč se za něj stydět. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Ti mnohokrát. Vážím si Tvé chvály. A ano, nezbývá mi nic jiného, než souhlasit. :)

   Vymazat
 7. Kdyby se Hon opravdu rozjel tak jak měl, tak by to bylo Hunger Games jak vyšitý. :D
  Hezká recenze, hodnocení je dle mého tak ňák ideální. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, jsem ráda, že to netvrdím jenom já....a děkuju, jsem ráda, že se líbí. :)

   Vymazat
 8. no melo to hodne much, ale druhy dil si stejne prectu, budu doufat v lepsi :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to máš pravdu, much to mělo hodně....a já si nejsem jistá....asi další díl číst nebudu...

   Vymazat

Děkuji za každý váš komentář a názor. Jsem vděčná za pozitivní i negativní, proto budu ráda, když napíšete, co si myslíte! :)