Říjen 2014 a má knižní očekávání

10:02 kouzelná klubovna 5 Comments


Projekt, který vymyslela moje milovaná Ells. Skládáme poklonu, dámy a pánové! A na jaké knihy se tedy těším? Můžete číst… 


 
Pokračování sérií:

Beze snů - Josephine Angelini (CooBoo)
Středoškolačka Helen z ostrova Nantucket je polobohyní. Patří totiž k rase Následníků, k potomkům řeckých bohů, kteří mají mnohá nadpřirozená nadání, ale jejich životy poutají prastaré zákony a kletby. Jedním z největších prokletí jsou Furie, které nutí Následníky z různých rodů, aby se mezi sebou zabíjeli ve jménu dávné krevní msty. A Helen je zřejmě jediná, kdo si s Furiemi může poradit. Jen ona totiž dokáže sestupovat do podsvětí a hledat přízraky pomsty ve strašlivé říši pána mrtvých.
Neustálé cesty do pekla a naprostý spánkový deficit si ale brzy začnou vybírat svou daň. Helen je unavená, nemocná a ke všemu ještě zoufalá ze své zakázané lásky k dalšímu Následníkovi – Lucasovi. Když už se zdá, že za pátrání po Furiích dívka zaplatí tu nejvyšší daň, získává náhle v podsvětí pomocníka: tajemného a nádherného mladíka, potomka krásné Afrodity…
Helen jako poutník podsvětím ví, že láska je silnější než smrt. Ale je také silnější než prastaré kletby?

Má poznámka: Proroctví (1.díl) jsem si nesmírně zamilovala. Takže už se klepu na pokračování. Milé CooBoo vydává druhý díl poměrně brzy, takže se neskutečně těším. Prostě tuto knihu musím mít doma!
___________________________________________________________________________________

Klíč – Mats Strandberg, Sara B. Elfgren (Fortuna Libri)
Konec se blíží v Engelsforsu.
Uběhl sotva měsíc od tragédie v tělocvičně Engelsforského gymnázia, ale Vyvoleným není dopřáno vydechnout. Brzy se jejich svět opět obrátí vzhůru nohama. Otázky budou zodpovězeny. Tajemství odhalena. Loajalita vystavena zkouškám. Čas se krátí a Vyvolené si mohou být jisté pouze jedním – všechno bude jinak.

Má poznámka: Na rozdíl od knihy Beze snů jsem si na třetí díl série Kruh musela počkat hodně dlouho. Kruh jsem četla asi před dvěma lety, (Nevím přesně, tak mě za to, prosím, nechte žít!) a tak si toho moc nepamatuji. Skoro vůbec. Přesto si ale myslím, že se máme na co těšit. Kniha se totiž může pochlubit osmi set stranami. Jupí!
___________________________________________________________________________________

Smrtící pouto – Jaime Reed (Fragment)
Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni.
Samaře začíná škola. I s Calebovou pomocí pro ni stále není jednoduché ovládnout svého démona. Navíc se o ni začne zajímat nejpřitažlivější kluk ze školy, Malik. Pouto z minulosti, které ji k němu váže, by mohlo zničit ji i Caleba. Začíná bojovat sama se sebou.
Každá válka přináší utrpení, a pokud se Samaře podaří uspět, nebude to zadarmo. Jediné špatné rozhodnutí a může přijít o všechno. Zejména, když Malik není tím, kým se zdá být.

Má poznámka:
Druhý díl Osudové přitažlivosti. Hm, myslím, že není co dodat. Kambioni jsou přeci neodolatelní, ne?
___________________________________________________________________________________

Nové série:

Seaculum – Ursula Poznanski (Fragment)
Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře.
Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich…

Jak velkou udělali chybu, když nebrali varování vážně? Nechá je les odejít?

Moje poznámka: Knihy jsem si všimla po úžasném a poutavém traileru. A jakmile jsem si přečetla, o čem kniha je, musela jsem ji přidat na seznam knih, které si chci přečíst. Sice se trochu bojím podobnosti třeba s HG, ale to nevadí. Stejně se na ni vrhnu.
___________________________________________________________________________________

Královna Tearlingu – Erika Johansen (YOLI)
Fascinující fantasy příběh dlouho ztracené královny, její nejisté a nebezpečné cesty na trůn a přátelství i hlubších vztahů, které vznikají, když se temné nadpřirozené síly snaží zničit poslední zbytky dobrých, spravedlivých a věrných.

Moje poznámka: Abych byla upřímná, rozhodně po této knize neprahnu tak, jako po jiných. Třeba po knize Beze snů, ale za zkoušku nic nedám, ne? A to si navíc přeji ještě spoustu jiných knih. (Selekci, Scarlet, Cress, …)


___________________________________________________________________________________

Trhni si! – Andrea Kabeláčová (Fragment)
Mia je sedmnáctiletá holka, která se na vlastní pěst protlouká životem. K tělu si jen tak někoho nepustí a pro drsné slovo nejde daleko. Když odejde od své nesnesitelné matky, začne žít v opuštěném domě s partičkou kluků, kteří jsou na tom podobně jako ona. Když mezi ně přijde nový spolubydlící, není z něj Mia zrovna nadšená. Hádky jsou na denním pořádku, ale postupem času se ukazuje, že na rčení "co se škádlívá, to se rádo mívá", možná něco bude.

Moje poznámka: A abych podpořila i české autory, vybrala jsem knihu, na kterou jsem velice zvědavá. Jak už možná víte, na slaďárny či romány moc nejsem, přesto mě ale právě kniha Trhni si! dokázala něčím přesvědčit. Ale neptejte se čím, sama nevím. Proto zkusím a uvidíme.

___________________________________________________________________________________

Tak, milí přátelé, to je všechno. Teď se můžete zamyslet nad tím, jestli jsem náročná nebo ne. Uvidíme. Doufám, že mě knihy nezklamou. A jaké knihy zaujali vás?

5 komentářů:

Děkuji za každý váš komentář a názor. Jsem vděčná za pozitivní i negativní, proto budu ráda, když napíšete, co si myslíte! :)