Ze světa filmu: The Giver (Dárce)

7:00 kouzelná klubovna 2 Comments


Jonas (Brenton Thwaites) vyrůstá v idylickém světě, kde existuje pouze štěstí. Lidé neznají utrpení, války, násilí, strach ani bolest. Základem světa je jednotvárnost: stejné domovy, stejné oblečení, stejné rodiny. Na okraji společenství žije jediný držitel a strážce všech pravdivých vzpomínek lidstva – Dárce (Jeff Bridges). Jeho prostřednictvím Jonas získává to, co nikdo jiný nesmí vědět – pravdu o skutečném životě a zkušenosti předchozích generací. Jonas začíná chápat, že jeho společenství žije v iluzi dostatku a bezpečí za cenu naprosté absence citů a možnosti volby. Lidé necítí emoce, lásku, vášeň, přátelství, nevnímají barvy. Pocit harmonie je vytvářen uměle. Jonas objevuje nejtemnější stránku utopického světa. Všichni ve společenství jsou pomocí každodenních injekcí zbavováni veškerých špatných vzpomínek a zážitků. Jejich svět je podvod, denně placený smrtí nepohodlných lidí, ve prospěch řízené existence. Tváří v tvář této skutečnosti, Jonas již nedokáže žít jako dřív. Čelí obtížnému rozhodnutí nejen o jeho vlastním životě, ale o budoucnosti celého světa...
 
  

Dárce je film, kterému jsem moc nevěřila. Vím, že je natočen podle knihy, kterou napsal Lois Lowry, ale dál jsem se o ni nezajímala. Nečetla jsem na ni zrovna nejlepší názory, tak jsem po ní ani nepátrala. Po čem jsem ale pátrala, byl film. A konečně jsem měla příležitost si ho pustit. A nelituji toho.

Recenzi na něj psát nebudu, ale na konci článku naleznete recenzi pomocí gifů.

Kolem filmu je spoustu hezkých videí a obrázků, proto vám nebudu hlavu zatěžovat zbytečnými informacemi. Přináším vám jen pár zajímavostí...
 • Jeff Bridges si přál zfilmování futuristického románu několik let, ale setkal se s překážkami studia Warner Bros., které zakoupilo práva v roce 2007. Práva poté skončila u Weinstein Company a Walden Media. Původní představa Bridgese byla ta, že Dárce ztvární jeho otec Lloyd Bridges.
 • Natáčení začalo v říjnu 2013 v Kapském Městě a Johannesburgu v JAR. 
 •  Meryl Streep nafilmovala některé scény v Anglii, zatímco zde natáčela film Čarovný les. Ten do kin přijde 8.ledna 2015.
 •  Taylor Swift byla kvůli roli nucena změnit barvu vlasů. Poznali jste ji? 
A teď pár fotek z filmu:
 Nesmím vás ochudit ani o plakáty a citáty:


 Co je na filmu dále krásné? Je to soundtrack. Zkuste si pustit pár melodií k filmu. Stojí za to.


A teď pár videí, které jsou z natáčení. Kdo umí anglicky, porozumí, kdo ne, nemusí smutnit. Stačí záběry. 

A nakonec má malinkatá recenze pomocí gifů.

 http://media.giphy.com/media/5Fzf4uaNwbues/giphy.gif

http://media.giphy.com/media/1374n6N1zwPP5S/giphy.gif 
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/35/59/7e/35597ec0852f98ed2aed498554547ae2.jpg

 http://media.giphy.com/media/WEBiysleGJC6Y/giphy.gif

 http://media.giphy.com/media/oOX5qIDkzDjeo/giphy.gif

 https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/9a/ef/7a/9aef7a0f347e271159f014744d4e4c11.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ee/87/f8/ee87f8a5fad95f2f28a558ca31d5024e.jpg

 http://media0.giphy.com/media/11ADmvDkfXGQOk/200.gif

 http://media2.giphy.com/media/4PTjS2xOONzk4/200.gif

 Krásný den! Micheala

2 komentáře:

 1. Já knihu bohužel nečetla, na rozdíl od tebe bych si ji hodně chtěla přečíst, ale na film se taky těším. Už ho mám stáhlý, ale musím si na něj udělat čas :/ Ty gify jako reakce na film je úžasný nápad! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Udělej, je to vážně povedený film. A děkuji! Doufám, že jsem Tě inspirovala. :)

   Vymazat

Děkuji za každý váš komentář a názor. Jsem vděčná za pozitivní i negativní, proto budu ráda, když napíšete, co si myslíte! :)