THIS or THAT book TAG

6:00 kouzelná klubovna 17 CommentsAhoj, vítám vás u dalšího TAGu, kterého jsem si všimla na tomto blogu. Sice se nehraje na nominaci, ovšem já dvě dívky nominuji. Moji milovanou Ells a Ilonku

 http://4.bp.blogspot.com/-QGgLNT3g89I/US5Qo7J_LDI/AAAAAAAAAKM/_TkGHAfobuI/s400/this+or+that.png

THRILLER X ROMANTIKA
Thillery moc nemusím, mám ráda jen filmy, knížky tohoto žánru vůbec nečtu. A proto volím ROMATIKU. No řekněte, máte rádi romantiku? Určitě, jen se nestyďte si to přiznat.

VLASTNÍ KNIHY X KNIHOVNA
Myslím, že každé má něco do sebe. Je skvělé držet svou vlastní knihu, vědět, že je jen a jen vaše. Ale na druhou stranu mám moc ráda knihy do povinné četby z knihovny. Je na nich vidět, že jsou čtené a starší. A to se mi líbí. Netvrdím, že z knihy musí být úplný salát, ale když není úplně dokonalá, vyhovuje mi to. Radši ale volím VLASTNÍ KNIHY.

AUTOR X AUTORKA
Nad tím jsem moc nepřemýšlela. Většinou čtu knížky od autorek, ale autoři mi nevadí. Žena krásně popíše romantiku a láska, muž je zase výborný na akci, napětí a dobrodružství. Netvrdím ale, že to nemůže být naopak, najdou se i tací, kteří zvládnou skvěle oboje. Ale asi se přikloním k AUTORCE.

BICHLE X POVÍDKY
Jednoznačně BICHLE. Mám ráda, když s postavami můžu zažívat příběh delší dobu. V povídkách si k nim ani moc nenaleznu vztah.
 
ČEŠTÍ AUTOŘI X ZAHRANIČNÍ AUTOŘI
Ráda bych podpořila české autory, kteří jsou dobří, ale stejně volím ZAHRANIČNÍ AUTORY. Většina knih, kterou jsem přečetla, je od zahraničních autorů. Ale znám i vynikající české autory.

TWILIGHT X ŠKOLA NOCI
Tohle nemůžu moc posoudit. Školu noci neznám, nečetla jsem ji. Nečetla jsem ale ani Twilight. Ale i tak jsem viděla film, takže vybírám TWILIGHT.

HLAVNÍ HRDINA X HLAVNÍ HRDINKA
Za mě určitě HLAVNÍ HRDINKA. Je mnohem jednodušší vžít se do role dívky, v mém případě, než do role kluka. S hrdinkou víc soucítím a rozumím jí. A to je u některých hlavních hrdinů problém. Nechápu je.

SOUČASNOST X HISTORIE
To je asi nejtěžší otázka, která se v tomto TAGu nachází. Moc ráda čtu knihy ze současnosti, avšak ráda mám i historii. A jelikož je dějepis mým nejoblíbenějším předmětem, nemůžu na něj zapomenout. Takže tady opravdu NEVÍM.

NÁŠ (BĚŽNÝ) SVĚT X NOVÝ (FANTASY) SVĚT
Za mě, příznivce fantasy knih, musím samozřejmě zvolit FANTASY SVĚT. Je to zábavnější, napínavější a lepší. Je to nové, originální a neokoukané. A to se mi líbí. Proč bych měla číst o světě, který znám?

ZÁPORÁK ŽENA X ZÁPORÁK MUŽ
Ale no tak…je jednou jestli se jedná o ženu nebo muže. Já prostě záporáky miluju! A je mi jedno, jakého jsou pohlaví. V knihách si oblíbím právě ty záporné, s kterými to většinou nedopadne dobře. A tak si vždy říkám, jestli mi to stojí za to. Sláva záporákům!
Krásné den vám přeje

17 komentářů:

 1. Já mám s autory obrovský problém. Téměř vždycky, když mi něco nesedne, vím, že knihu má na svědomí muž, a to ani předem nemusím znát jeho jméno. Twilight jsem nečetla a filmovou podobu stejně nesnáším, Škola noci je podle mě taky nic moc, ale tam se to dá ještě překousnout. Další věc, kterou nemám v lásce, je dějepis - nikdy jsem si k němu nenašla cestu, což mě trochu mrzí, na našeho profesora je pěkný pohled. :D Naopak miluju záporáky, protože mají ke mně blíž. Můžu se totiž tak nějak považovat za zlou bytost. :D No, nejlepší záporáci jsou přeci jenom muži. Se zbytkem se jinak můžu ztotožnit. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za další skvělý komentář! Mám radost, že se k mým článkům vyjadřuješ tímto "vyčerpávajícím" způsobem! :D Samozřejmě mě to moc těší a nabíjí. :)
   A na jaké škole jsi? Také bych při hodinách dějepisu chtěla mít pěkný pohled! :D A se záporáky souhlasím. ;)

   Vymazat
  2. Právě jsi mi dala důvod, proč ty komentáře zkrátit! :D
   Má odpověď zní gympl, pokud se ptáš na věk. :) Jinak, jestli tě zajímá, na jaké škole je ten krásný profesor dějepisu, tak to tě asi zklamu a nechám si to raději pro sebe. Nikdy nevíš, kdo si tvé komentáře čte. :D Ještě bych zjistila, že si jeho příbuzná, což doufám, že je dost nepravděpodobné. :D

   Vymazat
  3. Ne! To právě vůbec ne! Jen se rozepisuj, vždy mě baví si Tvé reakce a názory číst. Jsi vážně skvělý čtenář. ;) Díky.
   Áááá, škoda.... :D A ne, žádného příbuzného, který učí dějepis, nemám. :D

   Vymazat
  4. To bych o mně raději netvrdila. Když si oblíbím nějaký blog, stává se ze mě úplný stalker. :D Trochu přeháním a každou chvíli čekám, že mi nezbude žádný čas na tvé články...
   Teď fakt nevím, jak dále "postupovat". :D Včera jsem totiž napsala, jak jinak, než kilometrový komentář u tvého TAGu a buď to blogger nezpracoval nebo jsi ho pro dobro ostatních raději neschválila, protože to, co jsem tam psala, bylo... dlouhé. :D Prostě hrůza a já se moc omlouvám.

   Vymazat
  5. Ne! Vůbec jsem ho nemazala. :( Tvé komentáře si čtu moc ráda a rozhodně bych ho zveřejnila. :) Nemáš se za co omlouvat, je opravdu skvělé si Tvé komentáře číst. Díky za ně. Takže....klidně, ať jsou dlouhé přes dva kilometry, mně to rozhodně vadit nebude. :D

   Vymazat
  6. Dobře, máš to mít. :D Znovu jsem teda sepsala, co jsem měla tenkrát na srdci. Patří to k tomu TAGu, což ti za chvíli dojde. Raději to cpu sem, protože je tu malá pravděpodobnost, že si to kromě tebe někdo přečte. :D
   Místo toho, abych se učila, jako šílená čtu a komentuju tvé články. (Pokud dostanu špatnou známku, tak svou neschopnost tentokrát svedu na tebe! :D) Zbytečná otázka, ale nějaká rada, jak účinně přestat s prokrastinací? :D
   To bude zase vyčerpávající komentář, takže se duševně připrav, pokud se rozhodneš ho přečíst do konce.
   Patřím k té malé hrstce, které se víc líbila Rezistence (a taky Aliance), takže už tu se naše názory rozcházejí. Právě že já jsem zatím narazila jen na negativní recenze na Hon a hlavního hrdinu budu pravděpodobně taky nenávidět - už mi stačí to jeho s prominutím debilní jméno. :D Uff, překvapivě se mi žádného spoileru ze strany HG nedostalo (a ano, je to ostuda, ale ještě jsem knižní předlohu nečetla), přesto zrovna dneska jsem si vyslechla všechny spoilery, které se daly, o Pilířích země. Shodou náhod jsme se v dějepise po dlouhé době na ně opět dívali a já jsem jen musela myslet na to, že ta či ona postava brzy opustí svět živých. Jak jsi jen mohla nedočíst knížku?! :D To bych já nikdy nezvládla udělat, ať by to bylo sebehorší čtivo. :D Jinak na tu otázku samozřejmě neodpovídej, dobře vím, že ta divná jsem tu já. :D Pokud mi paměť slouží tak, jak má, o čemž se dá dost dobře pochybovat, tak mi u Proroctví sester opravdu lehce vadil konec. U nejmenované knihy, kterou jsi v TAGu zmínila, mi závěr naopak strašně sedl a spíš mě naštvala smrt jedné vedlejší postavy, která mi byla nedopatřením naspoilerovaná podobně jako celá kniha. Jsem si neustále opakovala (když jeho život visel na vlásku), že přece nemůže umřít, vždyť ztratil nejednu blízkou osobu... By mě zajímalo, čí smrt ti tak zlomila srdce. :D Odpověď bych z tebe klidně vymlátila, kdybych sama netolerovala spoilery a byla s převahou ta silnější. :D To samé jako s rozečtenou knihou mám taky s nekončícími sériemi - čtu všechny i ty nezáživné, dokud vycházejí.
   K čemu jsem se nevyjádřila čili jsem tě ušetřila mých nezáživných názorů (moc toho není, já vím :D), tak ty knížky mi nic neříkají. :D Třeba Paranormály a Bíla jako sníh si chci už dávno přečíst.
   Snad jsem tě moc neotrávila. K TAGu se časem snad dostanu a už teď přemýšlím, jak to zařídit, abych své pocity jen stručně shrnula, protože stěžovat si umím sakra dlouho. :D

   Už lituješ? :D Ten článek o návštěvě knihovny mě teda dostal a napíšu k tomu "jen" to, že se ségrou jsme spolu v knihovně dlouho nebyly a já jsem si dokázala z tama odnést přes 10 knih (poslední dobou už si všechny kupuju, takže o knihovně nemůže být řeč). Něco podobného se mi taky stalo a tím podobným myslím, že jsem si jednou půjčila naráz dvě stejné knížky! :D

   Vymazat
  7. Uff, je to skvělé! Pasuji Tě na nejlepšího komentujícího čtenáře roku 2014! :D A myslím, že si dopadla lépe...já mám druhý díl bez prvního. :/ Ale tak příště. :D už se těším na další dlouhý komentář! :) Nezapomeň na mě! :D

   Vymazat
  8. Och, děkuji. ♥ A já zas tebe za nový objev letošního podzimního období. :)
   Spíš to bylo pro mě trapné. :D No, to, co tobě, se mi taky vlastně stalo - ségra půjčila Zásvětí, aniž by jí došlo, že jsme ani jedna nečetla 1.díl. Ale zas, po knížce jsem tak dlouho jako ty neprahla. :D (Jsem tě svou délkou, nebo spíš krátkostí, zklamala, co? :D Neboj, chystám vyjádřit svůj názor k recenzi na LMH. :D)

   Vymazat
  9. Já taky moc díky! :) Za Tvé názory děkuji. Budu se těšit na další. :D

   Vymazat
 2. Skvělý tag, Na většinu otázek bych odpověděla asi stejně, jen asi u jedné ne. Já mám totiž radši mužské hlavní hrdiny, protože je to nezvyk v přemíře těch holčičích. A mě nedělá žádné problémy se vcítit i do té mužské postavy, když to autor/ka umí podat :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkný Tag :) U většiny otázek jsme na tom stejně :D Akorát teda ta předposlední. Nejsem moc na FANTASY. U mě je to "čím reálnější tím lepší". Každý má prostě rád něco jiného :) Nejvíc souhlasím se ZÁPORÁKY jsou nejlepší :)

  OdpovědětVymazat
 4. Hm, možná tenhle tag taky udělám. Ty otázky jsou docela zajímavý. Teda, většina. =D Ale musím říct, že s tebou se v něčem moc neshodnu, třeba devadesát procent mojí četby tvoří knížky autorů, autorky čtu naprosto minimálně. A musím říct, že dávám přednost hrdinům, já totiž zase vůbec nerozumím hrdinkám. Všechny se chovají... No, jako ŽENSKÝ. Takže jejich jednání jde obvykle nějak mimo moje chápání. Když už si hrdinku oblíbím, je to obvykle nějaká, co se chová a myslí trochu jako chlap... =D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý váš komentář a názor. Jsem vděčná za pozitivní i negativní, proto budu ráda, když napíšete, co si myslíte! :)