O autorce

6:00 kouzelná klubovna 4 Comments


Ahoj, milí čtenáři,
dnes si můžete přečíst něco o autorce, poté můžete  zhlédnout video, ve kterém vám prozradí odpovědi na otázky, které vás už možná dlouhou zajímají.


http://images1.variety.com/graphics/photos/_specials-art2/YIR_BigScreen-Chaperones_Suzanne-Collins.jpg
Suzanne Collinsová se tvorbě pro děti věnuje už od roku 1991, kdy začala psát scénáře k televizním pořadům pro děti, například Clarissa Explains it All nebo Clifford´s Puppy Days. Několik pořadů, na nichž se autorsky podílela, bylo nominováno na prestižní televizní cenu Emmy.

Při práci na dětském pořadu Generation O! se setkala se spisovatelem Jamesem Proimosem, který ji přemluvil, aby zkusila napsat také nějakou dětskou knihu.

Když jednoho dne listovala Alenkou v Říši divů, napadlo ji, že venkovské prostředí příběhu se musí dětem, které podobně jako ona vyrostly ve velkoměstě, zdát neuvěřitelně vzdálené. Ve městě, jako je New York, se přece spíš než do králičí nory můžete propadnout do kanalizace. A když se vám to stane, jen těžko se ocitnete uprostřed čajového dýchánku. Co byste tam místo něj tak mohli najít? Právě o tom pojednává její prvotina, Podzemní kronika.

http://www.hungergamestrilogy.net/wp-content/uploads/2012/11/Suzanne-Collins.jpgK filmu Hunger games sama píše scénář.

Suzanne Collinsová žije v Connecticutu společně se svojí rodinou a dvěma divokými kočkami, které se usadily na jejich zahradě.
A teď pro ty, kteří rozumí aspoň trošičku anglicky. Našla jsem rozhovor s autorkou, tady je.
Zdroj obrázků: tady a tady

A kde dnes najdete reprodrozda? Tady máte tři indície: 
 • společné čtení
 • zima
 • čaj
Krásný den!

4 komentáře:

 1. Ať hledám, jak hledám reprodrozda nemohu najít:D Nevím jestli někdo má podobný problém nebo jen já sem slepá:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A víš, kde hledat? Protože jsem si jistá, že tam je. :) A tak já vám tedy poradím, když je to první reprodrozd. :D Když rozkliknete něco v postranním panelu, určitě ho najdete. ;) Je ale v článku...ne nikde mimo. ;)

   Vymazat

Děkuji za každý váš komentář a názor. Jsem vděčná za pozitivní i negativní, proto budu ráda, když napíšete, co si myslíte! :)