LEDEN 2015 + ÚNOR 2015 a má knižní očekávání

9:19 kouzelná klubovna 0 CommentsKnížky, které vyjdou (vyšly) v lednu a únoru 2015. Je jich opravdu hodně. A proto vypíšu jen ty, na které se těším.

LEDEN

Krvavá hraběnka – Linda Laffertyová (JOTA)
Na počátku sedmnáctého století vládla na čachtickém hradě ve slovenském vnitrozemí Alžběta
Báthoryová, neblaze proslulá „krvavá hraběnka“. Při bizarních nočních rituálech mučila a vraždila mladé ženy, které si vybírala za služky. Ďábelská, démonická žena, postrach Královského Uherska – koupala se v jejich krvi, aby si zachovala mládí.
O čtyři sta let později se ozvěny hraběnčiny pověstné krutosti začnou objevovat v coloradském městečku Aspen. Betsy Pathová, psycholožka s neobyčejně pronikavou intuicí, má mezi pacienty nekomunikativní mladou dívku Daisy Hartovou, u níž jednoho dne nastane průlom v léčbě. Společnými silami se snaží čelit minulosti, která je pronásleduje na každém kroku, a pochopit její dopad na současnost. Betsy a její problematická, leč vnímavá pacientka, se nakonec dopátrají pravdy: kletba rodu Báthoryů žije dál a je stále tak mocná, že může i v dnešní době napáchat velké zlo.

Můj názor: No nezní ta anotace skvěle? A není ta obálka skvělá? Ano, zaujalo mě opravdu všechno, co může zaujmout. Knížku už mám doma, rozhodně brzy očekávejte recenzi. Neskutečně se na knížku těším, věřím, že se bude jednat o dobrou a napínavou četbu.
____________________________________________________________
Volání sirény: Pomsta – Michaela Burdová (FRAGMENT)
MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY NA 1. DÍL!
Vydržela pravá láska staletí a překonala nenávist, nebo se změnila v touhu po pomstě?
Noel se nedokáže smířit se smrtí svého přítele. Je přesvědčená, že za ní stojí nadpřirozené síly. Každé léto se totiž ve městě ztrácejí a záhadně umírají muži. Její teorii o siréně, která má všechno na svědomí, nikdo nevěří. Až na záhadného Derrena, který se nedávno přistěhoval a kterému Noel očividně není lhostejná. Co když ale Derren něco skrývá? Dívka se začne zaplétat do příběhu staleté zrady a nenávisti a brzy zjišťuje, že jí jde o život. Vše se ještě zkomplikuje, když poznává strýcovu přítelkyni Larissu – skutečnou sirénu.

Můj názor: Z prvního dílu jsem byla nadšená, moc se mi líbil. Nedávno jsem na jednom blogu četla recenzi na druhý díl a…no…knížka byla docela zdrbána. A tak nevím, jestli si i druhý díl přečtu. Uvidíme, uvidíme… 
____________________________________________________________

Splynutí – Julianna Baggottová (JOTA)
OBSAHUJE SPOILERY NA 1.DÍL!!!
Když se Partridgovi, Pressii a jejich přátelům podařilo uniknout ze spárů Speciálních jednotek, dobře věděli, že zdaleka nemají vyhráno. Jejich protivník sice utrpěl pár šrámů, ale jeho síla a odhodlání zůstaly nezlomené. Pokud jej mají porazit, bude je to něco stát. Partridge zatím přežívá v úkrytech a snaží se připravit podrobné plány Dómu a cestu, kudy by mohli proniknout dovnitř. Lyda se učí, jak přežít v neznámém světě plném netušených nebezpečí. El Capitan dává dohromady armádu, se kterou by mohl jednoho dne Dóm dobýt. Bradwell zkoumá černé skříňky, které objevili v sutinách vyhořelé farmy a které podle všeho skrývají klíč k pravdě o minulosti a o tom, co se s jejich světem skutečně stalo. A Pressia touží ze všeho nejvíc po klidu, lásce, rodině – po obyčejných věcech, o které ji Exploze nenávratně připravily. A pak se najednou objeví tajemná dívka Wilda, která přináší vzkaz z Dómu: „Vraťte nám našeho syna, jinak zabijeme rukojmí.“ A první mrtví jasně dokazují, že jsou tato slova míněna zcela vážně. Partridge dobře ví, že to on je tím synem, jehož žádají zpět, ale také je mu jasné, že víc než o něj jim jde o obsah zkumavek, které dostal od své matky. Ty totiž skrývají důležitou složku léku na nemoc, na niž pomalu umírá jeho otec i další obyvatelé Dómu.

Můj názor: Splynutí mám právě teď rozečtené, čte se hodně pomalu, jelikož obsahuje spoustu informací, které musíte pobrat, pozornost musíte věnovat každému malinkatému detailu, což znamená, že se čte opravdu, ale opravdu těžce. I tak si myslím, že se jedná o lepší díl. Brzy očekávejte recenzi! 
____________________________________________________________

ÚNOR

Arkádie: Procitnutí – Kai Meyer (FRAGMENT)
Alcantarové a Carnevarové – dva mafiánské klany, které proti sobě bojují po celé generace.
Rosa Alcantarová přilétá na Sicílii ke své rodině, aby tam začala nový život. V letadle se seznamuje s Alessandrem Carnevarem. Jeho chladný půvab a animální elegance Rosu fascinují a zároveň zneklidňují. Rosa se učí nemilosrdné zákony mafie, ke které její rodina patří. Dozvídá se šokující pravdu, která se týká nejen Alessandra, ale i jí samotné. Neuvěřitelnou skutečnost o arkádských dynastiích, jež mají počátek ve starých antických bájích... Překoná zakázaná láska staletou nenávist?

Můj názor: YA knížka, která vypadá opravdu, ale opravdu zajímavě. Z anotace je trošičku cítit originalita a toho si cením. Takže volba je jasná…zkusím a napíšu recenzi.
____________________________________________________________

Eden – Helen Douglas (YOLI)
Eden Anfieldová zbožňuje záhady, a když se na škole objeví tajemný nováček Ryan Westland, úplně ji to pohltí. Na první pohled vypadá jako obyčejný kluk, proč potom nezná pizzu? A jak to, že nikdy neslyšel o Hitlerovi? Ze všeho nejvíc ale Eden mate to, že o ni Ryan jeví zájem. Eden pozvolna propadá jeho kouzlu, zároveň ale rozkrývá i jeho tajemství. Zlom nastane jednoho deštivého odpoledne, když klopýtne o zdánlivě obyčejnou knihu v Ryanově pokoji - biografii jeho nejlepšího kamaráda, která je však datovaná o celých padesát let později. Když se svým objevem na Ryana vyrukuje, zjišťuje, že na ni čeká velmi důležitý úkol, a ona právě málem zničila jeho jedinou šanci na úspěch...

Můj názor: Moji věrní čtenáři už jistě ví, že jsem knížku Eden přečetla, že jsem z ní byla nadšená a že ji z celého srdce doporučuji. RECENZI SI MŮŽETE PŘEČÍST TADY!
____________________________________________________________

 Jablečný koláč naděje – Sarah Moore Filgerald (COOBOO)
Oscar Dunleavy, který dělával ty nejlepší jablečné koláče na světě, je nezvěstný, možná dokonce mrtvý. Zdá se, že to vlastně nikoho nepřekvapuje. Až na Meg, jeho nejlepší kamarádku a jeho mladšího brášku Stevieho. Obklopeni zármutkem a zmatky se Meg a Stevie rozhodnou zjistit, co se Oskarovi opravdu stalo. Společně se pak učí, co znamená věrnost a kamarádství, a jak moc důležitá je síla se nevzdat. Báječná kniha o dospívání, nejistotách, přátelství a kouzelných jablečných koláčích, které znamenají naději. Protože jakmile si do jednoho kousnete, budete se už navždycky na svět dívat jinak a všechno bude tak, jak má.

Můj názor: Myslím, že tahle knížka bude hodně „brečící“, tedy soudím podle anotace. Nebude to knížka, kterou bych musela nutně mít, ale pokud se k ní dostanu, určitě si ji ráda a s chutí přečtu.
____________________________________________________________ 
Nebe je všude – Jandy Nelsonová (COOBOO)
Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije spokojeně ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě plném smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc do toho všeho zamiluje – poprvé ve svém životě a hned do dvou kluků. Joeho tajemný úsměv trumfne snad už jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejťák a hlavně Baileyina velká láska. Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se ze smutku, druhý ji do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najde, ale pomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň.

Můj názor: Jéé, na knížku Nebe je všude se tak moc těším! Už jsem si o ní napsala, brzy by mi měla přijít. A jakmile přijde, popadnu ji a začtu se. A viděli jste ten krásný trailer?
____________________________________________________________
Zakázaná hra: Lovec – L.J.Smith (FRAGMENT)
Když vcházela do obchodu, myslela si, že jen koupí dárek k narozeninám a zase půjde. Prodavačovy bledě modré oči ji ale zcela uhranuly. Když odcházela, v ruce nesla HRU a také mrazivou jistotu, že ten pohled neviděla naposled.
Na oslavě Tomových narozenin začne Jenny společně s ostatními novou Hru hrát. Večer plný zábavy se však změní v noc hrůzy a posedlosti láskou. Hra se totiž pro sedm přátel stane novou realitou, které vládne Julian – Princ stínů. Démonický prodavač z obchodu, nemilosrdný lovec, který se nezastaví před ničím.

Můj názor: Lákavá anotace a ještě lákavější obálka. Co na to říkáte? Hmm, mně se to docela zamlouvá! Až budu mít trochu víc času, knížku si určitě přečtu. Jen doufám, že to nebude na způsob Upířích deníků. Brrr…
0 komentářů:

Děkuji za každý váš komentář a názor. Jsem vděčná za pozitivní i negativní, proto budu ráda, když napíšete, co si myslíte! :)